Petr Bambousek – předseda poroty
Petr Bambousek se začal intenzivně věnovat fotografii přírody při první cestě do tropů v roce 2002. Od té doby podnikl desítky expedic. Fotografie tvořil například v Panamě, Kostarice, Pantanalu, Amazonii nebo na Sulawesi. V posledních letech se pravidelně vrací na tajemný ostrov Borneo, který mu naprosto učaroval. Ve své tvorbě se snaží zachytit zvířata s maximální estetickou hodnotou bez přímé orientace na fotografii ptactva či hmyzu. Jeho fotografie zaznamenaly v posledních letech úspěch ve významných českých i mezinárodních fotografických soutěžích. V té nejprestižnější Wildlife Photographer of the Year získal v roce 2015 ocenění Finalist v kategorii Savci a jeho snímek se stal navíc oficiálním symbolem celého ročníku. Aktuálně je fotografem na plný úvazek, své články publikuje na webu i v časopisech, vydal sérii výukových DVD a vede kurzy fotografie přírody.
Dan Bárta
Dan Bárta je hudebník a textař až po krk namočený v entomologii (odonatologii), ochraně přírody a fotografování a skenování vážek. Jako spoluautor má na svědomí oceněné publikace Vážky České Rebubliky (pro ČSOP) a Atlas vážek České Republiky (pro Academia). Spolupracuje s řadou světových odonatologů a nakladatelství – jeho fotografie a skeny doprovází jejich články a knihy. Realizuje se jako výtvarný redaktor nakladatelství Taita Publishers/Roppon Ashi zaměřeného na entomologickou literaturu, má úspěšně za sebou několik samostatných výstav, TV seriál o ohrožení a ochraně přírody a mnoho tematických přednášek. Dělá si, co chce. Dělá, co může.
Vít Lukáš
V roce 1997 propadl kouzlu makrofotografie, které se věnuje dodnes. Na svých snímcích se snaží zachytit zvířata v jejich přirozeném prostředí a zároveň zdokumentovat detaily, které nejsou vidět pouhým okem. Má za sebou přes 150 expedic, z toho zhruba třetinu do tropických deštných pralesů. Jeho makrofotografie byly prezentovány v řadě časopisů, knih, či na výstavách jak u nás, tak například v Chile, Kolumbii a Kanadě, a získaly řadu ocenění v tuzemských i zahraničních soutěžích.
Bernhard Schubert
Vystudoval zoologii a v současné době dokončuje magisterský obor „Ekologie a management volně žijících živočichů” ve Vídni. Vědecky podložené znalosti zvířat a jejich chování mu pomáhají realizovat své vize při fotografování přírody. Zachycení atmosféry divočiny a fascinující přírody je pro něj nástrojem, jak se podělit se o zážitky a ukázat lidem její krásu ve všech aspektech. Snaží se hledat neotřelé úhly pohledu a kreativní nápady, které dokáží diváky nadchnout a dovést je k přemýšlení o fotografovaném motivu i způsobu jeho zachycení.
Libor Vaicenbacher
Pedagog, biolog, fotograf, průvodce a v současné době zejména redaktor fotografického webu PhotographyLife.com. Jeho badatelská činnost ho před více než patnácti lety poprvé zavedla do Latinské Ameriky a od té doby se tam pravidelně vrací. Mezi své zamilované destinace řadí zejména tropické Andy Ekvádoru a Kolumbie. Jeho fotografie byly oceněny například v soutěži Nature's Best nebo Golden Turtle.