Czech Nature Photo

4. 4. 2017 - 14. 5. 2017

Nejlepší čeští fotografové, kteří se věnují živé přírodě budou vystavovat své nejlepší snímky. Mezi autory výstavy Czech Nature Photo jsou držitelé celé řady domácích i zahraničních ocenění - Petr Bambousek, Michal Krause, Dan Materna, Ondřej Prosický, Rostislav Stach a Václav Šilha.


Základní informace


Název: Czech Nature Photo
Datum tvrání výstavy: 4. dubna - 14. května 2017 (každý den kromě pondělí)
Otevírací hodiny: út - pá: 11 - 18 / so - ne: 10 - 18
Vstupné: 50 Kč (snížené 30 Kč)

Zároveň se zahájením výstavy Czech Nature Photo bude vyhlášena stejnojmenná nová soutěž, která bude odvozena z dlouholeté tradice renomované soutěže Czech Press Photo. Soutěž Czech Nature Photo osloví nejlepší české fotografy, kteří se zaměřují na fotografování přírody.

Po celou dobu výstavy bude Czech Photo Centre žít přírodou. Součástí doprovodného programu budou komentované prohlídky pro školy, autorské čtení z knih o přírodě pro děti a série autorských prezentací pro veřejnost:

10. dubna (18:00): Václav Šilha - Antarktida – k branám ráje
20. dubna (18:00): Ondřej Prosický - Medvědi lední na Špicberkách
4. května (18:00): Petr Bambousek - Příběhy fotografií
11. května (18:00): Rostislav Stach - Fotolovy na Aljašce

Vstupné na výstavu bude 50 Kč a snížené vstupné pak 30 korun. Czech Photo Centre je otevřeno každý den kromě pondělí. Od úterý do pátku vždy od 11.00 do 18.00, o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Czech Photo Centre - Nové Butovice /bezbariérový přístup/ - výstup z metra směr Poliklinika Lípa, Na zlatě 1.

Představení autorů


Petr Bambousek

Autor se začal intenzivně věnovat fotografii přírody při první cestě do tropů v roce 2002. Od té doby podnikl již více než 30 expedic. Fotografie tvořil například v Panamě, Kostarice, Pantanalu, Amazonii nebo na Sulawesi. V posledních letech se pravidelně vrací na tajemný ostrov Borneo, který mu naprosto učaroval. Ve své tvorbě se snaží zachytit zvířata s maximální estetickou hodnotou bez přímé orientace na fotografii ptactva či hmyzu. Jeho fotografie zaznamenaly v posledních letech úspěch ve významných českých i mezinárodních fotografických soutěžích. V té nejprestižnější Wildlife Photographer of the Year získal v roce 2015 ocenění Finalist v kategorii Savci a jeho snímek se stal navíc oficiálním symbolem celého ročníku. Aktuálně je fotografem na plný úvazek, své články publikuje na webu i v časopisech, vydal sérii výukových DVD a vede kurzy fotografie přírody.

Dan Materna

Dan Materna se zaměřuje se na reportážní a portrétní fotografii, fotografii přírody a na fotografování z letadla. Pracuje ve vydavatelství MAFRA, fotografuje pro deníky MF Dnes a Lidové noviny. Je držitelem mnoha ocenění včetně Fotografie roku 2007 v soutěži Czech Press Photo. Je autorem obrazových publikací Tajemství českého lesa (2009), Já, zlatý retrívr (2013), Česko z letadla (2015). Jeho fotografie byly prezentovány na mnoha společných i autorských výstavách.

Michal Krause

Michal Krause je fotograf přírody, lektor a píšící autor na volné noze. Svou lásku k přírodě spojil s vášní pro fotografii. Nyní se převážně (i když ne výhradně) věnuje fotografování zvířat, za kterými se vydává do tropů i na chladný sever. Jeho fotografie sobů z cesty na Špicberky získaly cenu Trigema v rámci Czech Press Photo 2015. Pořádá individuální fotografické kurzy, aktivně publikuje, vydává fotografický newsletter a je autorem úspěšných článků a e-knih o zpracování fotografií. Je ambasadorem fotografické techniky Fujifilm X.

Ondřej Prosický

Fotograf Ondřej Prosický se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než tři desítky autorských výstav. K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějším oceněním je jedna z hlavních cen soutěže Czech Press Photo.

Rostislav Stach

Rostislav Stach se zaměřuje na fotografování tuzemské fauny, ale podniká rovněž zahraniční expedice. V letech 2008 – 2009 byl členem mezinárodní fotografické skupiny SHAPE, která fotograficky mapovala karibské ostrovy Nizozemských Antil. Svoje snímky publikuje v mnoha odborných i populárně naučných časopisech. Získal několik ocenění v prestižní soutěži Czech Press Photo, 1. cenu v mezinárodní soutěži IFWP nebo 1. cenu v česko-slovenské soutěži O Zlatého jelena Slávy Štochla. Vydal úspěšnou knihu FOTOLOVY - naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě, která vyšla kromě České republiky také v Polsku. Je ambasadorem značky Olympus.

Václav Šilha

Dlouhodobě patří mezi uznávané české fotografy. S fotoaparátem v ruce procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. V roce 2012 získal v prestižní soutěži Czech Press Photo první cenu v kategorii Příroda a zlatou medaili v kategorii Savci v rámci 16. mezinárodního bienále FIAP (Mez. fotografická federace umění) v Norsku. Je také držitelem druhé ceny Czech Press Photo 2010 a ceny Trigema Czech Press Photo 2014. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí, jeho snímky zveřejnily BBC Wildlife Magazine, National Geographic a dalších tituly napříč celým světem. Je spoluautorem knih „Divoká planeta“, „Afrika v nás“ a „Afrika v nás II“. Od roku 2012 působí jako člen redakční rady magazínu Československá fotografie. S jeho tvorbou se mohou pravidelně setkávat návštěvníci různých fotografických výstav a cestovatelských festivalů.

NULL