Veronika Souralová se věnuje makrofotografii, systematickému pořizování fotografických celků ze života hmyzu, o který se léta zajímá. Výstava velkoformátových fotografií obsahuje jak „reportážní“, tak výtvarné snímky. Výstava se dá rozdělit do tří částí: včely , mravenci a motýli. Každá část obsahuje cca 10 naučných vzdělávacích panelů velikosti 50x60 a je doplněna samostatnými fotografiemi. Výstava může být prezentována jako celek nebo po jednotlivých částech.
Autorčiným hlavním cílem je představovat hmyz, jeho chování a společenské vazby přístupnou formou. Za tím účelem píše knihy určené zejména dětem. Spojením fotografických koláží a pohádkových příběhů vnáší čtenáře do říše hmyzu a učí je malé šestinohé tvory obdivovat a milovat. Tak, jak to sama cítí.
Veronika Souralová organizuje mnoho akcí v oblasti fotografie. Je ředitelkou a zakladatelkou multižánrového centra pro fotografy Czech Photo Centre v Nových Butovicích, organizuje soutěž Czech Press Photo. Je kurátorkou mnoha výstav, zakladatelkou nové soutěže Czech Nature Photo pro české a slovenské fotografy přírody. Tento projekt považuje za velmi důležitý pro edukaci obyvatel směřující k ochraně přírody. K propagaci v oblasti fotografie přispívá činností ve vedení Svazu českých fotografů a v odborné radě pro amatérskou fotografii NIPOS-ARTAMA.
Ve volném čase se věnuje makrofotografii, je autorkou knih pro děti (Jeden den v mraveništi (2004), Povídání s motýly (2010), Včelí domeček (2014), Já, zlatý retrívr (2013) a tří cestovatelských publikací (Gruzínské snění (2008), Fotografové musí být šílení (2009), Uzbek fiction (2010). Její fotografie se objevují v odborných knihách (např.: Jan Ždárek - Hmyzí rodiny a státy, Veselý a kol. – Včelařství) a v časopisech (Krkonoše, Naše příroda, Živa, Včelařství, Příroda, Vesmír aj.) Realizovala zhruba třicet autorských výstav a podílela se na řadě společných instalací.
Obsah výstavy: 80 ks 50x70 cm, 12 ks 100x70 cm fotografie jsou adjustované, zalaminované, zarámované v Nielsen rámech